Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5831"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Neruš spíme....
TADY TAKY MRTVO ASI ZIMNI SPANEKsmiley

Ročník 2018

Ahoj všem příznivcům cyklistiky,

množí se dotazy na příští ročník Kouřimské 50 v roce 2018, s politováním Vám musím oznámit, že příští ročník 2018 se konat v Kouřimi nebude.

Minulý rok jsme se pustili do dvoudenního závodu v kombinaci silnice a bike, která se v současné době v podobném duchu v České republice nikde nekoná. To, že jsme v podstatě zahájili úplně nový směr a novou tradici v rozvoji cyklistiky, jsme si byli vědomi, ale místní občany a vedení města to moc nepřesvědčilo.

Místní občané mají rádi svůj klid a bez podpory to nejde. Samozřejmě nějaká omezení to vždy přinese, protože zorganizovat 200-300 lidí je vždy trochu problém. Setkal jsem se s v předchozích ročnících s různým přístupem místních občanů, bylo to o penězích, o lidských vztazích, o ochotě nebo neochotě. V letošním roce se to ale dostalo do roviny neochoty naplnit dohody a to je komplikace, kterou nelze přehlédnout. S paní starostkou Čihákovou a místostarostou panem Venclem, který je také v čele místních hasičů, jsem se dohodl na konkrétních bodech a některé se bohužel bez upozornění nenaplnily. Organizační výpadek lidí, který nám způsobil místní hasičský sbor, jsme nebyli schopni vyřešit a tím jsme se dostali do velkých problémů, které měly dopad na kvalitu organizace nedělního závodu a mezi cyklisty jsme si vysloužili velkou kritiku. A to musím připomenout, že nám ještě nějaký místní dobrák objížděl na motorce trať a strhával značeni trasy.

Pořádal jsem v životě mnoho věcí, ale s něčím podobným jsem se nesetkal. Pochopil jsem, že tohle je boj, který nevyhraju ani svojí vůlí ani dotací těchto závodů vlastními penězi.

Dovolte poděkovat mé rodině a všem dobrým a obětavým lidem, kteří se podíleli na organizaci těch všech předchozích devíti ročníků.

A závěrem mi dovolte poděkovat všem účastníkům, kterých byl
Fotil jsem pouze vyhlášení, ale Kamil který dělá webmastera je nemocný, tak to bude chvíli trvat.
co fotky z Krkanˇky fotil někdo ????????????
Ahoj, Poslední šlapka se jede 14.10. ve 13:00 na Pařížově.
Dobrý den,
jede se letos Poslední šlapka? Popř. kdy a v kolik?
Díky
Jede se tuhle sobotu, start ve13:00 - 50km, ve 14:00 22km.
Ahoj ,nevíte kdy a v kolik se jede MTB Běstvina ?stránky jsou bloklé díki
Zdravím skvělé pořadatele, vše bez problémů, prostě klasika profíků a je zbytečné se asi v tomto opakovat. I když se na poslední chvíli jednalo o rychlou změnu, tratě z důvodů prací na silnici u Kobylnic a tím změny směru nové tratě časovky, tak kromě toho jednoho nebezpečného úseku, pravoúhlé zatáčky v obci Ovčáry, se trať povedla. Byla silová s lehkým větrem a nakonec krátký brdek před odbočením z hl. silnice na Rohozec, byl dobrou silovou vložkou v závodě. Stálo by za úvahu, jestli to třeba nenechat takto pro další období, třeba na jaře jezdit původní trať a na podzim včerejší, mohlo by to znamenat určité oživení. Je to samozřejmě osobní úvaha a pouze sportovní podnět. Jinak zázemí se svým milým personálem excelentní. Škoda že se nesešlo více závodu chtivých hobíků, ale víme o některých zraněných ze sezóny, kteří nemohli a někteří pravidelní účastníci, také tak nějak chyběli. Přesto počet něco málo přes 40 účastníků je slušně dosažené číslo, když se podívám, že v pohárech S.A.C. se někdy sejde jenom něco málo o více cca 10-15 závodníků, tak je to velmi slušný průměr. Na druhou stranu kvalita přerostla kvantitu a každý kdo chtěl si to si závodně i společensky užil Tak doufám, že se zase s některými uvidíme v dalších sportovním projektech obdobného charakteru a přeji všem pěkný zbytek sezóny s co nejvyššími úspěchy a ambicemi, hlavně ve zdraví se šťastným návratem domů.
05.02.2018 12:58:20
agro.kolin
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one